Wojna mamuś

Zacznijmy od matek. Potyczki otwierające wojnę mamuś rozegrały się głównie w Stanach Zjednoczonych w ostatnich dekadach ubiegłego stulecia, natomiast wrogość nie wygasła do tej pory. Z jednej strony mamy ruch kobiecy, zwierający szeregi, gotowy bronić nowo uzyskanej wolności swojej pici. Od lat osiemdziesiątych kobiety zyskały nawet dwóch zupełnie nieoczekiwanych popleczników – przemysł i rządy, gdyż obie te siły szybko uświadomiły sobie, że zawodowa praca kobiet oznacza zwiększenie liczby konsumentów i podatników, a co za tym idzie – ożywienie gospodarcze.
Po drugiej stronie frontu zgromadzili się obrońcy tradycyjnego modelu rodziny, nawołujący do przywrócenia „staroświeckich wartości” w imię dobra dzieci i – niejako przy okazji – do powrotu kobiet do domów i ponownego objęcia przez mężczyzn roli głównych żywicieli rodziny. Ta strona niejednokrotnie wspierana jest przez organizacje religijne, co czyni debatę jeszcze trudniejszą, gdyż ideologiczne drzewa coraz bardziej przysłaniają las.

Witaj na portalu! Miło mi Cię gościć, mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących wiedzy, nauki i edukacji. Blog to moja pasja dlatego prowadzę, go z pełną starannością. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: