Rodzina potrzebuje czasu spędzonego wspólnie

Nie pozwól, aby praca zawodowa uniemożliwiła ci przebywanie z dzieckiem przy takich okazjach, jak:
wspólne rodzinne posiłki, rodzinne wyjścia: odwiedziny u przyjaciółki i krewnych, spacery z psem, zakupy, wyjścia do parku, kina, na basen,
wspólne oglądanie ulubionych filmów i programów telewizyjnych, rytuał kładzenia dziecka spać, w którym mogą brać udział i mama, i tata
wspólne gry i zabawy (gry planszowe i karciane, zabawy na świeżym powietrzu), rodzinne wakacje, podczas których wspólnie zdobywacie nowe doświadczenia. Staraj się oddzielać pracę od życia rodzinnego, aby stres związany z pracą nie przenosił się na dom.
Od czasu do czasu dzieci potrzebują wyłącznej uwagi jednego z rodziców. Może to być: wspólne hobby czy zainteresowania,
czas spędzony na pomocy przy pracach domowych, np. myciu samochodu czy porządkowaniu ogródka, co oznacza, że musisz ugryźć się w język, kiedy pomoc dziecka jest tak naprawdę stratą czasu, czas spędzony na wspólnej podróży samochodem, co stanowi doskonałą okazję do rozmowy – nie traktuj go w kategoriach czasu wyłącznie zmarnowanego, czas spędzany wyłącznie z ojcem, którego potrzebują zwłaszcza chłopcy.
Czas spędzany z dziećmi nie musi – a nawet nie powinien – być połączony z wydawaniem pieniędzy. Powinien natomiast obejmować:
okazywanie dziecku zainteresowania tym, co mówi,nauczenie go (ale przykładem, nie wykładem) różnych pożytecznych umiejętności,
relaks i odpoczynek w jego towarzystwie, nagradzanie go pochwałami za dobre zachowanie, bycie dla niego przykładem takiego zachowania, jakie pragniesz u niego widzieć. Jeśli towarzystwo dzieci sprawia ci trudność albo nie przynosi osobistej satysfakcji, poczytaj o rozwoju dziecka.

Witaj na portalu! Miło mi Cię gościć, mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących wiedzy, nauki i edukacji. Blog to moja pasja dlatego prowadzę, go z pełną starannością. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: