Opieka niższym kosztem

Nie da się zaprzeczyć, że właściwa organizacja opieki nad dziećmi ma ogromne znaczenie polityczne i gospodarcze. Pomijając już inne względy, może ona pomóc w rozbrojeniu ekonomicznej bomby z opóźnionym zapłonem, jaką jest zmniejszająca się liczba urodzin. Zmuszani do wyboru między karierą zawodową a rodziną mężczyźni i kobiety – zwłaszcza z wyższym wykształceniem – coraz częściej decydują się wcale nie mieć dzieci. Na przykład w Niemczech wiele kobiet, mając do wyboru status Rabenmutter („matki kruków”, matki zaniedbującej potomstwo
etykietka przyczepiana kobietom pracującym) albo Hausmut- terchen (małej kobietki, potulnie siedzącej w domu), decyduje się na trzeci wariant – nieposiadanie dzieci. Możliwość skorzystania przez rodziców ze zorganizowanej opieki nad dzieckiem ma także ogromne znaczenie ekonomiczne, przyczyniając się do wzrostu produktu narodowego brutto. Zarobki pracujących kobiet i płacone przez nie podatki w znacznym stopniu napędzają gospodarkę – to im właśnie w dużej mierze zawdzięcza ona swój rozkwit w ostatnich dwudziestu kilku latach.

Witaj na portalu! Miło mi Cię gościć, mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących wiedzy, nauki i edukacji. Blog to moja pasja dlatego prowadzę, go z pełną starannością. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: