DETOKSYKACJA ŻYCIA RODZINNEGO

Miej świadomość, że wychowanie dzieci (i tworzenie domu) to nie hobby, ale pełnoetatowe zajęcie. Jeśli nie możesz go wykonywać czy też stać cię na wykonywanie tylko części obowiązków, musisz zapłacić komuś, kto cię zastąpi podczas twojej nieobecności w domu. Pamiętaj jednak, że osobami odpowiedzialnymi za dobro dzieci są przede wszystkim rodzice, postaraj się więc wziąć na siebie tak wiele obowiązków, jak to tylko możliwe. Uwolnij się od tradycyjnego przeświadczenia o niskim statusie kar- miciela i wysokim statusie zarabiającego na chleb. Wychowanie dziecka jest ważnym zajęciem, a za dobrą opiekę nad dzieckiem zawsze przyjdzie ci zapłacić – albo swoim czasem, albo pieniędzmi.
Tworzenie rodziny to wspólna odpowiedzialność. Przemyśl, a następnie przedyskutuj z partnerem kwestię: zarabianie na chleb kontra wychowywanie dzieci. W miarę zmieniających się okoliczności powracajcie do tej dyskusji i wprowadzajcie poprawki.
Wiedz, że mężczyźni i kobiety wnoszą różne siły (i słabości) do wychowywania dzieci i że dziecko potrzebuje ich obu. Naucz się sztuki kompromisu.
Pamiętaj, że w wychowaniu dziecka najważniejszy jest czas – im młodsze dziecko, tym więcej musisz poświęcić mu czasu „na wolnych obrotach”. Kiedy jesteś z dzieckiem, opracuj sposób przestawiania się z szybkiego tempa codziennego życia na wolniejsze, bardziej naturalne tempo wychowywania dziecka (wyłącz komputer, telefon komórkowy, telewizor i naucz się cieszyć ich milczeniem).

Witaj na portalu! Miło mi Cię gościć, mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących wiedzy, nauki i edukacji. Blog to moja pasja dlatego prowadzę, go z pełną starannością. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: