DETOKSYKACJA OPIEKI NAD DZIECKIEM

Upewnij się, że dobrze rozumiesz różnicę między opieką nad dzieckiem a edukacją. W najwcześniejszych latach życia dziecka procesy nauczania przebiegają w sposób raczej nieformalny, jednak począwszy od szóstego roku, stopniowo zaczyna się coraz bardziej sformalizowana edukacja. Dobrze jest potraktować formalną naukę jako pracę dziecka (wymagającą wysiłku umysłowego i dyscypliny), a opiekę zinstytucjonalizowaną, z elementami skoncentrowanej na dziecku nieformalnej nauki, za czas odpowiadający pobytowi w domu.
Biorąc pod uwagę powyższe założenia, prawidłowa opieka zinstytucjonalizowana powinna zapewniać warunki możliwie jak najbardziej zbliżone do tych, jakich oczekiwalibyśmy w domu. Nie zostawiaj szukania odpowiedniej instytucji opiekuńczej na ostatnią chwilę, gdyż może cię to zmusić do kompromisów, jeśli chodzi o jakość.

Witaj na portalu! Miło mi Cię gościć, mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących wiedzy, nauki i edukacji. Blog to moja pasja dlatego prowadzę, go z pełną starannością. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: